Bővebb információ ...
Mi az őssejt? Korlátlan számú osztódásra, önmegújulásra képes, nem specializálódott sejtek, amelyek aszimmetrikus osztódás révén önmagukhoz hasonló sejteket képeznek, és emellett elkötelezett utódsejteket is létrehoznak. A fogantatás után a petevezetékben a felé vándorló és osztódó, majd ott beágyazódó magzatkezdemény még mindenre-képes (totipotens) sejtekből áll. A magzati fejlődés 15. napján kezdődik meg e sejtek specializálódása ideg-agysejtekké, izomsejtekké, bőrsejtekké, stb. E sejtekben a genetikai anyag (DNS) különböző szakaszai lépnek működésbe, s így válnak képessé a szervek és szövetek speciális feladatuk ellátására. Ennek az az ára, hogy elvesztik mindenre képes esélyüket. A magzati fejlődés során azonban megmarad néhány ilyen mindenre képes sejt, ezeket szöveti őssejtnek (hemopoetikus) nevezzük, melyek születéskor a köldökzsinórvérből kinyerhetőek.
Őssejt:
Az őssejtkutatás kezdetei az 1800-as évek közepére nyúlnak vissza, ám komolyabban csak a múlt évszázadban kezdtek el foglalkozni ezzel a témával a kutatók. Az őssejtek akkor kerültek a figyelem középpontjába, amikor először észrevették, hogy ezekből a sejtekből bármilyen sejt (vérsejt, izomsejt, májsejt, stb.) keletkezhet. Az őssejtek minden ember szervezetében megtalálhatóak, és elsősorban a csontvelőben, valamint a zsírsejtekben laknak, de szerencsére majdnem minden szervünkhöz képesek eljutni.
Kinek és miért? Magzati és gyerekkorban, a szervek kifejlődésének, növekedésének idején az őssejtek feladata könnyen meghatározható. Ám azt kevesen tudják, hogy felnőtt korban is konkrét „küldetésük” van. Mivel ezek olyan sejtek, amelyek szinte mindenre képesek (hiszen bármilyen más sejtté át képesek alakulni), azt is meg tudják oldani, hogy egy elhalt vagy elöregedett sejtet az adott szövetben pótoljanak. Ezáltal az őssejtek fenntartanak egyfajta állandó és nélkülönözhetetlen regenerálódási folyamatot. Igen ám, de a kor előrehaladtával a szervezet őssejttermelése csökken. Ezért annak érdekében, hogy tudjuk, hányadán állunk, érdemes rendszeresen megméretni az őssejtszámunkat. A vérben keringő őssejtek számának megállapítására ma már korszerű lehetőség kínálkozik. A vizsgálat eredményéből pedig megismerhetjük szervezetünk megújulási képességét. Egy ilyen jelzőszám információkat nyújthat arról, szervezetünkben kialakulóban van-e valamilyen betegség. Mivel az őssejtek jelentik szervezetünk megújulási, regenerálódási bázisát, az őssejtszint csökkenése számos betegség kialakulásának a kezdete, illetve az előjele lehet, míg a magas őssejtszám éppen ennek az ellenkezőjére utal. Tény, hogy minél magasabb szervezetünk őssejtszintje, annál jobb az egészségi állapotunk.
 Hogyan? Az őssejtszint csökkenésének visszafordítására napjainkban kevés megoldás kínálkozik, ám egészséges életmóddal, tudatos táplálkozással segítséget tudunk nyújtani szervezetünknek a regenerálódásban. Manapság már több klinikán van lehetőség őssejtkezelésekre, az eljárásokkal pedig csodálatos eredmények érhetőek el a gyógyászatban. Megfelelő táplálékbevitellel, illetve olyan táplálékkiegészítő alkalmazásával, amelynek segítségével az őssejtek száma növelhető, majd eljuttatható a szervezet megfelelő pontjára, hogy ott kifejtség jótékony hatásukat, mi magunk is képesek lehetünk befolyást gyakorolni szervezetünk őssejtszintjére, és ezáltal egészségi állapotunkra.
[bezár]
Vissza
 Olimpiq SXC B 200% Specialized (100db) 100%-al több őssejt! 1 komponens: "B" kapszula - őssejtszám növelő komponens (SXC).
A készítmény alkalmazása javasolt, az életkorral, az oxidatív stresszel, valamint a káros környezeti tényezők hatásával összefüggő, a szervezet csökkenő regenerációs kapacitása esetén, a keringő vérben kimutathatóan csökkenő őssejt szám, őssejtszint tartós és folyamatos növelésére, a leépült, legyengült szervezet védekező- és regenerációs képességének javítására, teljesítményének növelésére.
Őssejt:
Az őssejt korlátlan számú osztódásra, önmegújulásra képes, nem specializálódott sejt, amely a szimmetrikus osztódás révén önmagához hasonló sejteket képez, és emellett elkötelezett utódsejteket is létrehoz. Az őssejtek legfontosabb tulajdonsága, hogy bármilyen szöveti sejtté képesek átalakulni, akár általános regeneráló-sejteknek is hívhatnánk őket.
Kétféle őssejtet különböztetünk meg, embrionális és felnőtt őssejtet. Az embrionális őssejtek a megtermékenyítést követő 14 napig tartó sejtosztódás során keletkező hólyagcsírából származtathatóak. A felnőtt őssejtek a szöveteinkben találhatóak, továbbá a csontvelőkben keletkeznek, raktározódnak.
Ha egy szerv nem működik optimálisan vagy valamilyen módon sérülést szenved és sejtpótlásra van szüksége, akkor üzenetet küld a csontvelőbe, amely felismeri az információt és őssejteket küld a sérült területre. Ezt nevezzük a szervezet általános regenerációs mechanizmusának.
Ez a folyamat a következőképp modellezhető: - Az őssejt kilép a csontvelőből. - Bekerül a véráramba. - Egy speciális hírvivő anyag segítségével eljut a szervekhez. - Amikor a "célterületre" érkezik, kihasználja osztódási képességét és a másolatát továbbküldi, ő maga pedig beépül és a szerv sejtjeivé válik.
Elmondható hogy az őssejtszám csökkenése pontos élettani mutatója a regenerálódás hiányának, az öregedésnek.
A keringő őssejtszám fizikai aktivitása, egyes élelmiszerek elfogyasztásával is emelhető. Ennek egyszerű és kényelmes módja az Olimpiq SXC készítmény fogyasztása, amelyet a Pécsi Orvostudományi Egyetemen fejlesztettek ki és akár 200%-kal képes emelni a kutatások alapján, a perifériás vér őssejtszintjét.
Hatásmechanizmusát tekintve, fogyasztás után a csontvelői őssejttermelő és raktározó szöveteket inspirálja arra, hogy több felnőtt multipotens őssejtet engedjen a vérkeringésbe. Ezáltal a többlet őssejtek képesek regenerálni az elhasználódott sejtjeinket. Fogyasztás után két órával már 175%-os növekedés mutatható ki vérmintából.
Az Olimpiq SXC készítmény ezen változata egy komponensből áll: Az Olimpiq SXC komponense a csontvelői sejttermelésre hat. Ez a komponens felelős azért, hogy az őssejtszám a vérkeringésben megemelkedjen.
Olimpiq SXC kutatásieredmények:
Cukorbetegség esetén: A magyar kutatók mesterséges úton károsították a kísérleti állatok hasnyálmirigyében lévő inzulintermelő ún. bétasejteket, majd az egyik csoportot Olimpiq SXC készítménnyel etették a normál táplálékuk mellett. Az 1-es diagramból jól látható, hogy a kontrollcsoporthoz képest jelentősen javult az inzulintermelés az Olimpiq SXC-t fogyasztó állatok esetén. Valószínűleg a sérült szöveti sejtek helyébe a pluszban termelődött őssejtek épültek be és állították helyre az inzulintermelést. Az Olimpiq SXC cukorbetegek számára kifejlesztett formája az Olimpiq SXC SL (Sugar Level).
Department of Pharmacology, University of Medicine and Pharmacy Targu Mures, 2. Ophtalmology Clinic, Targu Mures, 3. Department of Pathology, University of Medicine and Pharmacy, Targu Mures, 4. Department of Public Health, University of Pecs, Hungary, 5. Crystal Institute KFT, Eger, Hungary. Doczi-Keresztesi Z. 1, 2, Jung J. 3, Kiss I. 4, Mezei T. 3 Szabo L. 5, Ember I. 4
Kutatás tárgya: Annak meghatározása, hogy a hosszú távú sejtstimulátor anyaggal, az Olimpiq SXC SL-lel való kezelés megelőzi-e a hiperglikémiásan gerjesztett recehártya és vese edényrendszer áteresztőképességét, valamint a vér-retina gát leállását (BRB) az alloxánnal kiváltott cukorbetegségben szenvedő patkányoknál.
Módszerek: Hím Whistar patkányokat három csoportba osztottunk. Két csoport kapott egyszeri, hashártyába adott Alloxán (125 mg/kg) injekciót – ez egy hasnyálmirigy bétasejt toxikus anyag; egy másik csoport oldószert/vivőanyagot kapott. Az Alloxánnal gerjesztett cukorbeteg patkányok egyik csoportját Olimpiq SXC SL-lel kezelték 4 hétig, míg a kezeletlen és nem cukorbeteg kontrollcsoportot standard laboratóriumi táppal etettük. A vér-retina gátat és a vese edényrendszer áteresztőképességét fluoreszcein izotiocianát átszivárogtatásával mértük, melyet borjú szérum albuminnal jelöltünk (FITC-BSA).
Eredmények: Az alloxannal való kezelést követő 6 héttel jelentős szöveti fluoreszkálás jelentkezett, vese edényrendszeri szivárgás, valamint BRB összeomlás volt kimutatható a cukorbeteg csoportnál, összehasonlítva a nem cukorbeteg csoporttal. Az Olimpiq SXC SL kezelés jelentősen csökkentette a BRB összeomlást, a szöveti fluoreszkálást, valamint az edényrendszeri átszivárgást, összevetve a nem kezelt csoporttal.
Ezeknek a hatásoknak a mechanizmusa magában foglalhatja az edényrendszeri belhám (endothelium) regenerációját, melyet az őssejt stimuláció vált ki. A vérglükóz értékek fokozatosan csökkentek, anélkül, hogy jelentős különbségek mutatkoztak volna a csoportok között, ennél fogva az inzulinkiválasztó bétasejt regenerációt nem lehetett kimutatni.
Vércukorszintek, az Alloxan-kezeléssel egyidejűleg kezdett folyamatos Olimpiq SXC-t tartalmazó diéta mellett

Következtetés: Az eredmények azt sugallják, hogy az Olimpiq SXC SL hasznos lehet diabéteszes komplikációk kezelése esetén, úgy, mint a vesebaj vagy retina megbetegedés, melyek összefüggésben állnak a megnövekedett edényrendszeri áteresztőképességgel.
Egyéb kutatási eredmények:
Betegek kardiovaszkuláris halálozása alacsonyabb: 519 angiográfiával megerősítetten koszorúér-betegségben szenvedő betegnél meghatározták a CD34+KDR+ endoteliális progenitor sejtek (EPS) számát. A betegek a szokásos orvosi kezelést kapták, majd 12 hónap múlva a terápia hatékonyságát összevetették a kezelés kezdete előtt mért EPS szinttel. A magasabb keringő EPS koncentrációjú betegek kardiovaszkuláris halálozása alacsonyabb, eseménymentes túlélése hosszabb volt, ebből a csoportból kevesebb beteget kellett hospitalizálni, és a revaszkularizáció is gyorsabb volt (mindegyik eredmény statisztikailag szignifikáns), mint a kezdetben alacsonyabb őssejtszámmal rendelkező betegekben. A magasabb keringő EPS koncentrációjú betegek kardiovaszkuláris halálozása alacsonyabb, eseménymentes túlélése hosszabb volt. Forrás: Circulating endothelial progenitor cells and cardiovascular outcomes. Werner N, Kosiol S, Schiegl T, Ahlers P, Walenta K, Link A, Böhm M, Nickenig G. N Engl J Med. 2005 Sep 8;353(10):999-1007.
176 különböző, fejfájással jelentkező beteget vizsgáltak a tanulmányban, összefüggést keresve egyrészt a keringő endoteliális progenitor sejtek számával, másrészt funkcióképességükkel. A vizsgálat szerint a migrénes betegekben az EPS szám szignifikánsan alacsonyabb volt, illetve az EP sejtek funkcionálisan is eltéréseket mutattak (pl. csökkent migrációs kapacitás). Forrás: Decreased number and function of endothelial progenitor cells in patients with migraine. Lee ST, Chu K, Jung KH et al. Neurology. 2008 Apr 22;70(17):1510-7.
Erekció és merevedési zavarok: A szerzők 30, túlsúlyos, erektilis diszfunkcióval jelentkező beteget vizsgáltak, illetve hasonlítottak össze ugyanennyi, életkorban és testtömegben megegyező, de merevedési zavarok nélküli, egészséges kontroll személlyel. A merevedési zavaros páciensekben a CD34+KDR+EP sejtek koncentrációja alacsonyabb volt, mint az egészséges kontrollokban. Az EPS szám csökkenése korrelációban volt a merevedési zavar súlyosságával. Forrás: Circulating CD34+ KDR+ endothelial progenitor cells correlate with erectile function and endothelial function in overweight men. Esposito K, Ciotola M, Maiorino MI, Giugliano F, Autorino R, De Sio M, Jannini E, Lenzi A, Giugliano D. J Sex Med. 2009 Jan;6(1):107-14.
45 lélegeztetésre szoruló beteget vizsgáltak: A szerzők akut respiratorikus distresszben szenvedő, mesterséges lélegeztetésre szoruló beteget vizsgáltak (45 egyént), hogy kiderítsék, van-e kapcsolat a betegek őssejt-koncentrációja (endoteliális progenitor sejtek) és a betegség prognózisa között. Az eredmények azt mutatták, hogy az alacsony EPS koncentrációjú betegekben a halálozás duplája volt (61%) azokénak, akiknek az EPS számuk magasabb volt (30%-os halálozás). Az összefüggés statisztikailag szignifikánsnak mondható. Forrás: Increased circulating endothelial progenitor cells are associated with survival in acute lung injury. Burnham EL, Taylor WR, Quyyumi AA, Rojas M, Brigham KL, Moss M. Am J RespirCrit Care Med. 2005 Oct 1;172(7):854-60.
Stroke kontra őssejtszint: A szerzők stroke-os betegekben vizsgálták az EP sejtek számát. Úgy találták, hogy akut stroke-os betegekben az EP sejtszám alacsonyabb volt, mint a krónikus stroke-ban szenvedőknél, vagy egészséges személyeknél. Alacsonyabb volt továbbá az EP sejtszám azokban a betegekben, akiknél súlyos atherosclerosis volt -a storke-ot kiváltó ok (összehasonlítva az embólia okozta stroke-okkal). Forrás: Circulating endothelial progenitor cells as a new marker of endothelial dysfunction or repair in acute stroke. Chu K, Jung KH, Lee ST et al. Stroke. 2008 May;39(5):1441-7.
Hipertónia és az őssejtek: A szerzők 37 refrakter hipertóniában szenvedő beteget, illetve 30 normotenzív kontroll személyt vizsgáltak, összehasonlítva EPS koncentrációjukat. A refrakter hipertóniában szenvedő betegek EPS száma 56%-kal volt alacsonyabb, mint az egészséges kontroll csoportnál, és ez minden más ismert rizikófaktortól független, önálló összefüggés volt. Forrás: Endothelial progenitor cells are reduced in refractory hypertension. Oliveras A, Soler MJ, Martínez-Estrada OM et al. J Hum Hypertens. 2008 Mar;22(3):183-90.
Vesebetegek őssejtszintje: A szerzők 50 krónikus vesebeteg vizsgálatával arra a következtetésre jutottak, hogy a krónikus vesebetegség hatására csökken a keringő EP sejtek száma, ami hozzájárulhat a következményesen fokozott szív- és érrendszeri kockázatokhoz. Figyelmeztetnek arra, hogy a dialízis a kóros anyagcseretermékeket eltávolítja, de nem normalizálja a keringő EPS-számot, tehát a dialízis ellenére a szív- érrendszeri kockázat emelkedett marad. Forrás: Endothelial progenitor cell dysfunction in patients with progressive chronic kidney disease. Krenning G, Dankers PY, DrouvenJW Am J Physiol Renal Physiol. 2009 Jun;296(6):F1314-22.
Összetevők: Kendermag szárított őrleménye, L-karnitin, Ganoderma Lucidum szárított őrleménye, kukorica bajusz szárított őrleménye, koenzim Q10, Afa alga por, Spirulina alga por, klorofill, lícium gyümölcs szárított őrlemény, Fucoidan szárított őrlemény (barna alga kivonat), NADH, L-arginin, kapszula: zselatin, színezék: titán-dioxid, vörös vas-oxid, indigókarmin.
Tápérték és aktív összetevők:
|
1 kapszula |
Energiatartalom |
4,24 kJ (1,01 kcal) |
Fehérje |
0,2 g |
Szénhidrát |
0,12 g |
Cukor |
0,1 g |
Zsír |
0,03 g |
Telített zsírsav |
0,03 g |
Rost |
0,06 g |
Nátrium |
0 |
Kendermag |
71,8 mg |
Ganoderma Lucidum |
50 mg |
L-karnitin L-arginin |
70 mg 3,2 mg |
Koenzim Q10 |
5 mg |
NADH |
5 mg |
Felhasználási javaslat: - 1-2 naponta 1 db B (őssejtszám növelő komponens) kapszula. Igény esetén napi 2x1 B kapszula fogyasztható.
Kiszerelések: - 100 db kapszula, 250 db kapszula.
Fogyasztói ár: 37 000 Ft Törzsvásárlói ár: 40 800 Ft
Cikkszáma: 2020040F 2004 Bónuszpont: 120
Vissza
|
|